Jak sprawdzić Trust Rank domeny?

W jaki sposób można ocenić parametr TR domeny, czy warto wysilać się o link z niej? Jest jakaś lista stron wysokiej jakości, z wysokim Trust Rank?

Dodaj komentarz
3 Odpowiedź(i)

Google ocenia wartość strony po profilu linków, jej zawartości treści oraz budowie. Dużo się mówi o wartościowych odnośnikach ale prawa jest taka, że każdy tą wartość ocenia i rozumie inaczej. Dla jednych są stare domeny z wysokim PR (portale, fora, web 2.0) dla innych lokalizacje prywatne nad którymi mają pełną kontrolę. Zazwyczaj jedni i drudzy mają trochę racji. Tak czy inaczej selekcjonując lokalizacje, przygotowując odpowiedni tekst i anchor nie pozyskuje się przecież linków naturalnie. 😉

Google nie upublicznia wskaźnika Page Rank, jedynie Toolbar Page Rank. Nie upublicznia też TR (Trust Rank) nawet w wersji aktualizowanej okresowo. Jest wiele skryptów które symulują takie wyliczenia jednak zazwyczaj wpisane domeny Google czy Youtube mają niższe wartości od strony która już na pierwszy rzut oka jest niskiej jakości (innymi słowy nie warto nawet sprawdzać).
Można sobie pomóc w ocenie domen bazując na: OSE domain authority, Ahrefs domain rank, Majestic SEO trust flow i citation flow. Mają własne kryteria obliczeń bazujące na BL. Natomiast nie zawsze jest tak, że domena z której linkujesz ma największe znaczenie. 😉

Stażysta Odpowiedział w 21 lutego 2015.
Dodaj komentarz

Też ostatnio szukałem informacji o tym jak sprawdzić Trust Tank domeny (jej TR) i okazuje się, że nie jest to możliwe. Google nie udostępnia tego wskaźnika do wglądu. Podobnie jest z Page Rank, masz tylko wartość podglądową ale nie masz tej rzeczywistej aktualizowanej na bieżąco. Rozumiem, że Google musi chronić swój algorytm i jak najwięcej mącić aby nikt nie odkrył złotego środka ale pewne informacje jak przykładowo jakiś wskaźnik jakościowy domeny w oczach algorytmu powinien być dostępny.

Stażysta Odpowiedział w 17 kwietnia 2015.
Dodaj komentarz

Ostatnio są w modzie linki trustrank sprzedawane na Allegro, PiO. Omijam szerokim łukiem sprzedawców którzy piszą, że są to w pełni bezpieczne linki, lek na pingwina (niektórzy nawet dodają że i na pandę ;)) ,gwarantują szybkie efekty, 100% indeksacji i wzrost pozycji na dowolną frazę. Sprzedawcy którzy wciskają taki kit nie są moimi sprzedawcami.

Chodziarz TR to parametr którego obliczyć się nie da a korzystając z dostępnych danych można jedynie domniemywać jak w oczach Google postrzegana jest dana domena to zawsze pozostaje WŁASNA obiektywna ocena która powinna być najważniejsza. To czy dana domena jest ok i odnośnik z niej będzie wartościowy często widać już na pierwszy rzut oka. Linki trustrank są potrzebne ale nie do wpływania bezpośrednio na frazy lecz pośrednio poprzez różnicowanie profilu linków pozycjonowanej domeny i nie ważne czy są dofollow czy nofollow bo przy właściwym zastosowaniu nie robi to wielkiej różnicy.

Stażysta Odpowiedział w 5 czerwca 2015.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.