Czy da się jakoś ocenić toksyczność linków?

Czy można do oceny przydatności linków stosować jakieś narzędzia? Są jakieś programy/systemy które mogą w sposób automatyczny ocenić wartość odnośnika?

Dodaj komentarz
3 Odpowiedź(i)

Masz linkdetox i clusteric (ew. starsza opcja seoodkurzacz). Bardzo prydatne szczególnie w przypadku ściągania kar ręcznych.

Stażysta Odpowiedział w 2 sierpnia 2016.
Dodaj komentarz

Narzędzia tego typu oceniają odnośniki na bazie swoich własnych lub przyjętych przez użytkownika kryteriów. Nie jest to ocena równa temu w jaki sposób na dany odnośnik patrzy algorytm Google. Pomagają jednak w jakimś stopniu (w sposób przybliżony) ocenić czy link lepiej usunąć (disavow) czy pozostawić bez zmian. Moim zdaniem w przypadku nałożenia kary lub bardzo zaburzonego profilu linków warto zastosować jakiś soft w celu ułatwienia sobie pracy – nie należy jednak przyjmować, że wykona ją za nas w całości. Szczególnie w przypadku jeśli ilość odnośników do strony jest bardzo duża, ale należy też oceny dokonać samodzielnie, wejść na stronę, sprawdzić. Tutaj pomaga doświadczenie, w kilka sekund wychwycisz czy coś jest katalogiem, zapleczem, nędznym profilem bez treści, czy wygląda w miarę ok.

Stażysta Odpowiedział w 2 sierpnia 2016.
Dodaj komentarz

Sama kwestia toksyczności linków jest mocno dyskusyjna. W uproszczeniu: możesz wykonać grubsze linkowanie z mocno śmieciowych stron (bez skrajności), podlinkować je, mocno zdywersyfikować skrypty, anchory, typy (dofollow, nofollow, tekst, grafika…) i strona idzie bez najmniejszych problemów, trzyma się w serpach.

Stażysta Odpowiedział w 2 sierpnia 2016.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.